82%
تبلیغات

طرز تهیه رولت تیرامیسو

این سرآشپر قابلیت در یافت سفارش را دارد، برای سفارش به وب سایت سرآشپر مراجعه کنید
سرآشپز : فرخنده هارونی

رولت تیرامیسو دسری لذیذ است. در تهیه رولت تیرامیسو ابتدا فر را با دمای 240 درجه سانتی گراد یا 475 درجه فارنهایت گرم کنید.سینی شیرینی پزی به ابعاد 35 در 55 سانتی متری را چرب کرده وبا کاغذ بپوشانید. مواد لازم در تهیه رولت تیرامیسو تخم مرغ 6 عدد، آب جوش 2قاشق سوپخوری، شکر 150گرم، آرد 150گرم، کرم تار تار نصف قاشق چایخور، بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری، وانیل یک هشتم قاشق چایخوری، خامه فرم گرفته 250 تا 300 گرم، قهوه غلیظ یک فنجان، پنیر ماسکارپونه(یا یک پنیر خامه ای بدون نمک) 200 گرم است. روی رولت تیرامیسو رو با مخلوط خامه و پنیر و قهوه (مواد میانی رولت)کمی پوشش دادم...بعد پودر کاکائو پاشیدم و با خامه فرم گرفته و شکلات چیپسی و شکورول تزیین کردم.

رولت تیرامیسو در یک نگاه

آماده سازی :
60 دقیقه
پخت :
10 دقیقه
موردمصرف : دسر
مناسب برای : مهمانی رسمی
میزان کالری : مشخص نشده
سختی : متوسط
محلی :
مناسب فصل : همه فصول

مواد لازم جهت تهیه رولت تیرامیسو برای 5 نفر

مواد لازم مقدار واحد توضیحات
تخم مرغ 6 عدد
آب جوش 2 قاشق غذا خوری
شکر 150 گرم
آرد 150 گرم
کرم تار تار نصف قاشق چای خوری
وانیل 1/8 قاشق چای خوری
بیکینگ پودر 1 قاشق چای خوری
خامه 250 تا 300 گرم فرم گرفته
قهوه یک فنجان به میزان لازم غلیظ
پنیر ماسکارپونه 200 گرم (یا یک پنیر خامه ای بدون نمک)

طرز تهیه : رولت تیرامیسو


ابتدا فر را با دمای 240 درجه سانتی گراد یا 475 درجه فارنهایت گرم کنید.سینی شیرینی پزی به ابعاد 35 در 55 سانتی متری را چرب کرده وبا کاغذ بپوشانید.زرده وسفیده رو جداکرده وزرده ها رو با نیمی از شکر و وانیل بوسیله همزن برقی خوب بزنید تا رنگ آن روشن وحجم آن دوبرابر شود آبجوش را هم درحین همزدن اضافه کنید (تا همین حد کافیست اگر زرده ها رو بیشتر هم بزنید بعد از پخت رویه رولت حالت چسبنده خواهد داشت و پوسته پوسته میشود وبه کاغذ یا پارچه ای که برای رول کردن استفاده کرده ایم میچسبد).

 

سفیده ها رو هم جداگانه به همزن بزنید تا کاملا فرم بگیرند وبعد نیم دیگر شکر را به آن اضافه کنید ودوباره هم بزنید(همینکه فرم گرفت و ظرف را وارونه کردید وسفیده نریخت کافیست( بیشتر هم زدن سفیده باعث میشود که حالت لخته ای پیداکند وموقع مخلوط کردن آن با زرده نتوانید بخوبی آنها راباهم مخلوط کنید ومجبورید زیاد هم بزنید تا با زرده مخلوط شود و در آن صورت پف سفیده میخوابد).

 

در این زمان کرم تار تار(پودر سفیدرنگی که در لوازم قنادی ها بفروش میرسه وبرای ثبات پف سفیده استفاده میشه.میتونین استفاده نکنین.اما اگر استفاده کنید کیفیت اسفنج کیکتون بهتر میشه)را افزوده وچند ثانیه هم میزنیم. سفیده آماده شده را به آرامی بازرده مخلوط کنید مواظب باشید پف سفیده نخوابد.

 

وبعد مواد خشک الک شده که شامل آردسفید و بیکینگ پودر هست (دو تا سه بار الک کنید.من همیشه 7بار الک میکنم) را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید وکمی هم بزنید تا یکنواخت شود.

 

بعد بطور یکنواخت بوسیله پالت روی سینی پهن کنید و بمدت 8 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که روی نان طلایی شود بپزید سپس ازفر در آورده ویک سینی روی نان برگردانید تا نان رولت خشک نشود اکنون بگذارید تاکاملا خنک شود.

 

در این زمان کاغذرااز نان جداکرده و وبا قلم مو سطح نان رو با قهوه آماده، مرطوب کنیدوسپس باخامه فرم گرفته بهمراه پنیرماسکارپونه و 2قاشق سوپخوری قهوه غلیظ (قهوه حل شده با آب یا شیر گرم) سطح نان را بپوشانید (چون خامه فرم گرفته شیرینِ من شکر اضافه نکردم...اگه دوست داشتین دو تا سه قاشق غذاخوری شکر آسیاب شده اضافه کنید) وبصورت رول در آورده و داخل کاغذ روغنی پیچیده در یخچال بگذارید تاکاملا خودش رابگیرد وآماده برای برش شود.

 

روی رولت تیرامیسو رو با مخلوط خامه و پنیر و قهوه (مواد میانی رولت)کمی پوشش دادم...بعد پودر کاکائو پاشیدم و با خامه فرم گرفته و شکلات چیپسی و شکورول تزیین کردم.

 


 

سایر دستورات این سرآشپز

دستورات غذایی مشابه

تبلیغات
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
متن نظر :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
تبلیغات
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران اپلیکیشن پرسش از متخصص زنان دانلود