82%

درباره بریونی

بریونی چیست؟

بریونی وب سایت جامعه مجازی آشپزان ایرانی است که به منظور به اشتراک گذاری تجربیات آشپزی توسط افراد ایجاد شده است.  در واقع بریونی یک شبکه اجتماعی کوچک است که اعضاء آن علاقه مندان به آشپزی هستند.

بریونی چگونه کار می کند؟

افراد اعم از کسانی که آشپزی می کنند و یا کسانی که علاقه مند به آشپزی و یا یادگیری آشپزی هستند می توانند در سایت بریونی عضو شوند و یک پروفایل ایجاد کنند. کارهایی که هر کس بعد از ایجاد پروفایل می تواند انجام دهد عبارت است از :
 • ویرایش عکس و اطلاعات پروفایلی
 • ثبت دستور غذایی

اگر شخصی آشپزی می کند می تواند در هنگام آشپزی، دستور غذایی که درست می کند را به طور کامل و مرحله به مرحله یادداشت کرده و از مراحل آن عکس بگیرد و در سایت قرار دهد. (راهنمای ثبت دستور غذایی)

کلیه دستورات ثبت شده توسط اعضاء به نام خود آنها در سایت قرار می گیرد و بازدید کننده به آن امتیاز دهند، نظرات خود را بیان و به اشتراک بگذارند.

 • دستورات غذایی دیگران را لایک کنند.
 • فعالیت و دستورات غذایی جدید ثبت شده توسط دیگران را دنبال کند(follow)  و دیگران نیز می توانند دستورات غذایی او را دنبال کنند.
 • درخواست دوستی برای دیگران ارسال کند و در صورت تمایل در خواست دوستی دیگران را قبول کند.
 • به نظرات رسیده برای مطالبش پاسخ دهد.
 • خبر نامه دریافت کند.
 • علاوه بر دستورات آشپزی، می توانند تجربیات آشپزی خودرا در سایت قرار دهند (این امکان به زودی فعال می شود) به طور مثال می توانند اگر دسری درست کرده اند از آن عکس بگیرند و فقط عکس را با عنوان در سایت قراردهند و سایرین می توانند نظرات خود را ثبت کنند.
 • در مسابقات آشپزی شرکت کنند.
 • تالار گفتگوی خود را ایجاد کنند و در آن با سایرین به تبادل نظر بپردازند( این امکان به زوری فعال می شود)
 • افرادی که به طور حرفه ای در زمینه آشپزی فعالیت می کنند و به برگزاری کلاس و یا فروش کالا و خدماتی می پردازند، می توانند با رعایت شرایطی به معرفی و تبلیغ کار خود بپردازند.

چرا باید در بریونی عضو شویم:

بسیاری از کسانی که به آشپزی علاقه دارند وب سایت و یا وب لاگی دارند که تجربیات آشپزی خود را در آن قرار می دهند یا دستور پخت و آماده سازی غذای خاصی را در آن ثبت می کنند. این به خودی خود خوب است، اما همواره محدودیت هایی برای کاربران وجو دارد. از طرفی اگر شخصی به دنبال موضوعی خاص در زمینه آشپزی باشد باید بین صدها وب لایگ به یافتن موضوع خود بپردازد .

بریونی تمام امکانات لازم یک وب سایت را به یک عضو می دهد. از طرفی سایر کاربران نیز در یک وب سایت جامع به جستجوی مطلب می پردازند. وجود سایر آشپزان به غیر از شما باعث خواهد شد یک فضای رقابتی به منظور افزایش کیفیت دستورات غذایی و عکسهای گرفته شده ایجاد شود. این برای افرادی که دارای روحیه رقابت (سالم) هستند، جذابیت های خود را خواهد داشت. در بریونی مانند صفحات facebook یک نشانی منحصر به فرد داده شده که توسط آن افراد مستقیماً به پروفایل شما دسترسی خواهند داشت.

تهیه بزرگترین کتاب آشپزی اینترنتی در ایران:

در صورت همکاری علاقه مندان عضو، می توانیم بزرگترین کتاب آشپزی اینترنتی را در ایران تهیه کنیم. شما نیز می توانید در تهیه این کتاب آشپزی سهم بسزایی داشته باشید. کتابی پویا که همواره می توان به آن دستورات جدید اضافه کرد و یا دستورات آن را بهبود بخشید.

 

با هم از آشپزی لذت ببریم

منبع :
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال
تبلیغات
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران اپلیکیشن پرسش از متخصص زنان دانلود