82%

دانستنی های تغذیه

 • نحوه مصرف داروها در ماه رمضان

  یکی از دغدغه های بیماران در ماه رمضان روزه داری و چگونگی مصرف داروها می باشد، در این ماه تغییرات بسیار زیادی در فرایندهای معمولی بدن رخ می دهد که این امر می تواند بر روی وضعیت بیماری و دارو درمانی افراد تأثیر بگذارد.

  ۱۳۹۵/۳/۱۹ ( 2573 نفر) ادامه...
 • دیابتی های روزه دار بخوانند.

  اگر چه بسیاری از بیماران دیابتی از روزه داری براساس قوانین شرع معاف هستند اما بسیاری از آنها این معافیت را نمی پذیرند و علاقه مند به روزه داری در این ماه مبارک هستند . رمضان ماهی است که احساس روحی و روانی خوبی در افراد روزه دار القا می کند و بیماران دیابتی علاقمند به انجام فریضه اسلامی خود هستند .

  ۱۳۹۵/۳/۱۸ ( 7175 نفر) ادامه...
 • زنان باردار و شیرده می توانند روزه بگیرند؟

  با حلول ماه رمضان، بسیاری از خانم های باردار و شیرده به این سوال فکر می کنند که آیا آنها هم قادرند روزه بگیرند و این نخوردن و نیاشامیدن در طول روز به علت روزه داری و گرسنگی و تشنگی متعاقب آن تاثیری روی بارداری و شیردهی آنان دارد یا خیر و آیا به جنین آنها آسیب نخواهد رسید آیا نوزادشان رشد مناسبی خواهد داشت این سوالات در سطح وسیعی از زنان شیرده و باردار مطرح است.

  ۱۳۹۵/۳/۱۷ ( 9055 نفر) ادامه...
 • توصیه هایی برای ورزش در ماه رمضان

  ورزش که همواره برای سلامتی جسم و روح به آن سفارش شده است، در ماه مبارک رمضان جایگاه ویژه‌ای یافته و می‌تواند نقش خود را بهتر و بیشتر ایفا کند. هر چند افراد در ماه مبارک رمضان با یکسری محدودیت در فعالیت‌های فیزیکی مواجه هستند، اما هیچ گاه توصیه نمی‌شود که در هنگا م روزه‌داری ورزش نکنند.

  ۱۳۹۵/۳/۱۷ ( 1995 نفر) ادامه...
 • مشکلات جسمی در روزه داری ،‌ علل و درمان :

  از آن جا که در طی ساعات طولانی روز، روزه داران از خوردن و آشامیدن امساک می نمایند در خیلی از اوقات دچار مشکلات ناخواسته ای می گردند که در صورت عدم توجه، می تواند ادامه روزه داری را برای آنان ناممکن نماید.

  ۱۳۹۵/۳/۱۷ ( 2368 نفر) ادامه...
 • سحری٬ اصلی ترین وعده غذایی در ماه رمضان

  از آنجایی که سحری مهم ترین وعده غذایی روزه داران محسوب می شود، رعایت اصول خاص در هنگام صرف این وعده غذایی حائز اهمیت زیادی است. موارد ذیل به برخی از این اصول اشاره دارند:

  ۱۳۹۵/۳/۱۷ ( 1827 نفر) ادامه...
 • شام و روزه داری

  متفاوت بودن ساعات روزه داری نسبت به سال های دیگر و گرمای شدید هوا روزه داری را سخت تر کرده است. حال روزه داران با صبری مضاعف مدت زمانی از روزهای گرم تابستان را بدون آب و غذا میگذرانند.

  ۱۳۹۵/۳/۱۷ ( 2306 نفر) ادامه...
 • چگونه در افطار تغذیه صحیح داشته باشیم؟

  با توجه به کاهش فعالیت دستگاه گوارش در زمان روزه داری مصرف سریع مواد غذایی سنگین با حجم زیاد می تواند موجب بروز ناراحتی های گوارشی شود . لذا توصیه می شود :

  ۱۳۹۵/۳/۱۶ ( 2435 نفر) ادامه...
 • اثرات روزه در سلامت جسم

  در دین اسلام یکی از شرایط روزه داری، امتناع از خوردن و آشامیدن از طلوع فجر تا غروب خورشید است و از دیدگاه علم پزشکی روزه داری به زمانی اطلاق می شود که هیدرات های کربن (قندهای) ذخیره شده در بدن، در چرخه سوخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته و انرژی بدن از راه های دیگر تأمین شود که این حالت معمولاَ دو روز پس از اولین روز روزه داری اتفاق می افتد .

  ۱۳۹۵/۳/۱۶ ( 1967 نفر) ادامه...
 • خواص دارویی گیاه خارشتر

  خارشتر از نظر حکمای طبّ سنتی، خیلی گرم‌وخشک است و به‌عنوان مُدرّ و مُسهِل از آن بهره می‌برند.

  ۱۳۹۳/۱۲/۹ ( 4403 نفر) ادامه...
تبلیغات
یک زن وبسایت تخصصی بهداشت و سلامت زنان و مادران اپلیکیشن پرسش از متخصص زنان دانلود